ARCHIVACE

Jak už asi víte, tak archivace je činnost, které se asi nemůžeme nijak vyhnout. Když ale máte všechno dobře zařízené, tak se nemusíte ničeho bát. Naopak když je všechno tak, jak má být, tak si někdy ušetříte spoustu práce. Je velmi důležité, aby se při archivaci udržoval pořádek a přehlednost. S tím souvisí například značení dokumentů. Když koukáte na dokumenty v archivu nebo mimo archiv, tak je dobré vědět, co se s nimi bude dít. Existují proto tři značky, které značí tři stavy. Jako značky se využívají písmenka. Písmenko A znamená archivace dat a tedy dokument se má archivovat. Písmenko S znamená, že se dokument bude skartovat. Poslední je písmenko V, a to znamená, že u dokumentu se ještě neví, co s ním bude, a musí být ještě odborně rozhodnuto.


Dále je samozřejmě velmi důležitá bezpečnost. V archivu můžete mít určitě spoustu dokumentů, které se nesmí dostat do špatných rukou. Je proto důležité dávat si na všechno pozor a využívat co nejvíc bezpečnostních opatření. Například kromě bezpečného archivu můžete využívat bezpečnostní kontejnery. Takové kontejnery slouží třeba k tomu, abyste si mohli ukládat dokumenty, ještě když je máte v kanceláři. Bezpečnostní kontejner může být totiž velký, tak akorát, aby se vešel pod kancelářský stůl. Je uzamčen bezpečnostní zámkem a nahoře má otvor, kterým vkládáte dokumenty.

 

Dále bývá také vybaven čtyřmi kolečky, a proto se s ním také dobře manipuluje. Samozřejmě existují i jiné druhy a velikosti bezpečnostních kontejnerů. Můžete mít v kanceláři i větší, který může využívat více lidí anebo existují i obrovské, které jsou obvykle dočasně venku a slouží třeba k přesunu archivů. Společnost REISSWOLF nabízí různé druhy i velikosti těchto kontejnerů. Co se týče jejich archivu, tak se nemusíte o bezpečnost obávat. Nemusíte se obávat ani o bezpečnost při dopravě protože REISSWOLF využívá svoje speciální bezpečností vozidla

 

 

Archivace – co se děje s vašimi dokumenty

Copyright (c) 2013  REISSWOLF, Developed by 5Q.